O MineCraftu

Minecraft je indie sandboxová hra, indie znamená, že je vytvářena malým nezávislým studiem a sandbox je typ hry, ve které jde v podstatě cokoliv – hlavně se jedná o tvorbu nových věcí (jedna z dalších sandboxových her je například Garry´s mod.

V této hře hlavní cíl není definován, důležité ale je si postavit s vytěžených surovin domek, ve kterém strávíte noc, aby jste se vyhli útokům nepřátelských kreatůr, například uslintaných zombíků, děsivých kostlivců, odporných pavouků nebo syčících creeperů(pokud už hrajete novou Betu 1.8 tak si dejte pozor na Endermana! Hlavně se na něj nekoukejte 😉 ). Další možností v Minecraftu je výroba nejrůznějších věcí, jako třeba krumpáče pro lepší kutání, meče nebo luku pro lepší sebeobranu popřípadě lov, sekerky pro sekání stromů, vozíčku, kvůli lepšímu cestování nebo mapy, aby jste se neztratili 😉 .

Enderman
První den v Minecraftu

Hned po zapnutí Minecraftu a načtení vaší první mapy, byste se měli rozkoukat velmi rychle protože během osmi pozemských minut padne noc a stvůry začnou vylézat ze svých děr, proto si jako první věc nasekejte(ještě holýma rukama) pár stromů, abyste měli dřevo, ze dřeva si vytvořte Craft Board – to je věc, kterou budete používat hodně často na výrobu dalších předmětů, jako další věc si vyrobte první krumpáč(zatím dřevěný) ve výše zmíněném Craft Boardu, jelikož už se pravděpodobně začíná stmívat, v rychlosti nasekejte několik dalších stromů a postavte si z něj primitivní přístřešek a zabedněte se v něm – doporučuji nechat ve zdi malou díru o velikosti jednoho bloku hned u země, protože tím nic neproleze, ale vy budete vědet, jestli už je ráno. Ráno vylezte ze svého přístřešku a těžte, stavějte, prozkoumávejte a tvořte!

Kostky, věci a zvířata(Blocks, items and mobs)

V Minecraftu existuje velké množství kostek a věcí, z některých kostek vám vypadne surovina, která je do zpracování nepoužitelná, jako třeba železo nebo zlato. Z některých kostek můžete tvořit jiné kostky, například z písku můžete vytvořit v peci sklo. Věcí je ve hře také spoustu, například nůžky na stříhání ovcí a stromů nebo rybářský prut, vhodný pro chytání ryb. Kostek je doopravdy hodně a pořád Mojang přidává do hry nové, nejpoužívanější a nejlehčí na vytěžení je asi cobblestone(slepenec), který se dá znovu přetvořit na pěkný stone (kámen), pak wooden planks(zpracované dřevo). V jedné z aktualizací byly přidány obarvené clothy(vlny), které možná někdo z vás zná z Classic verze Minecraftu, takže můžete stavět pěkné barevné stavby. Kromě stavění můžete také farmařit, zasadit si můžete například obilí, cukrovou třtinu nebo kaktus, brzy přibude možnost si zasadit i meloun(v Betě 1.8)

Minecraft FanMade Trailer

Ve hře se také nachází spousta mobů(zvířat a nestvůr):

Z mobů můžete dostat spoustu užitečných surovin, z prasat získáte porkchop(vepřové), z kuřat dostanete v Betě 1.8 kuřecí maso, z krav si odnesete kůži, kterou můžete použít na výrobu brnění, když si ochočíte vlka, získáte věrného přítele, ze zombíků zatím získáte zkažené maso, které vás sice otráví, ale přidá vám trochu bodů na počítadle hladu, z kostlivců dostanete kost, díky ní si můžete například ochočit psa,z pavouků získáte provázek na výrobu luku, z creepra a ghasta vypadne střelný prach, ze kterého vyrobíte TNT, ze slima(slizu) vypadne slime ball(kulička slizu) použitelný na výrobu sticky pístů a ze Zombie Pig Mana si odnesete již cooked porkchop(propečný steak 😉 )
Biomy a svět obecně

Hra nyní obsahuje několik biomů: poušťe, lesy, savany, tajgy, pláně, tundry a deštné pralesy… Nových 8 biomů má být přidáno v Adventure Updatu, zatím známe jen jeden: biom s obříma houbama, biomy se liší pouze tím co v nich najdete – většinou jde o povrch, v tajgách je sníh a na poušti je písek, v lesním biomů roste více stromů než třeba na pláních a v bažinách je hodně vody, liší se také trochu tím co vnich roste, ale v mobech(zvířatech a nestvůrách) se neliší.
MyCraft server je free server, bez nutnosti vlastni original hru. Server se specializuje na economy plugin se spoustou vylepšení, jako money, locked, jobs, anti x-ray, vault, teleport, warp, chestshop, chat, city, vote, bank, towns a mnoho dalších.
MyCraft server se specializuje na CZ/SK herní scénu se zaměřením na PvP a Economy styl hry s možností koupě parcely s ochranou, který podporuje bukkit s mnoha rozšířeními.